مشخصات بواسير

روش هاي پيشگيري از بروز و يا بدتر شدن بواسير

بهترين راه براي پيشگيري از بواسير اين است كه مدفوع خود را نرم و به گونه اي كه به راحتي دفع شود نگه داريد. براي كاهش علائم بواسير و جلوگيري از بروز آن موارد زير را به ياد داشته باشيد:

مصرف غذاهايي با فيبر بالا: ميوه ها، سبزيجات و غلات را به برنامه غذايي خود اضافه كنيد. اين كار مدفوع را نرم كرده و حجم آن را افزايش مي دهد كه همين قضيه مي تواند به شما كمك كند كه براي دفع مدفوع زور كمتري بزنيد (زور زدن در هنگام دفع مي تواند باعث بواسير شود و يا آن را بدتر كند.) فيبر را به آرامي به رژيم غذاييتان اضافه كنيد تا با مشكل گاز معده و روده مواجه نشويد.

مقدار زيادي آب بنوشيد: هر روز شش تا هشت ليوان آب و يا مايعات (غير الكلي) بنوشيد. اين كار به نرم شدن مدفوع شما كمك مي كند.

مكمل هاي غذايي مصرف كنيد. بسياري از افراد فيبر لازم و كافي براي يك فرد عادي را دريافت نمي كنند (هر روز 25 گرم براي زنان و 38 گرم براي مردان). تحقيقات نشان داده است كه مصرف مكمل هاي بدون نسخه فيبر مي تواند علائم كلي بواسير و خونريزي ناشي از آن را بهبود ببخشد. اين مواد باعث مي شوند كه مدفوع نرم مانده و منظم دفع شود.

در صورت استفاده از مكمل هاي غذايي حتما بايد در طول روز حداقل هشت ليوان آب و يا ساير مايعات بنوشيد. در غير اين صورت اين مكمل ها مي توانند باعث ايجاد يبوست شوند و يا يبوست را بدتر كنند.

فشار آوردن ممنوع: زور زدن و نگه داشتن نفس در هنگام عمل دفع مي تواند باعث افزايش فشار بر روي رگ هاي پايين راست روده شوند.

به محض احساس نياز به دفع، به دستشويي برويد. اگر شما عمل دفع را به تاخير بياندازيد، مدفوع شما خشك شده و دفع آن مشكل تر خواهد بود.

ورزش كنيد: فعاليت بدني به پيشگيري از بروز يبوست كمك مي كند و فشارهاي وارد شده بر رگ ها (كه ممكن است بر اثر نشستن و يا ايستادن هاي طولاني مدت ايجاد شوند) را كاهش مي دهد.

از نشستن هاي طولاني مدت بپرهيزيد: نشستن هاي طولاني مدت، به ويژه در توالت، مي تواند فشار را بر روي وريد ها مقعدي افزايش دهد.

درمان هاي خانگي و سبك زندگي مناسب براي بواسير

 

شما مي توانيد با استفاده از درمان هاي خانگي ورم، درد و التهاب هاي خفيف بواسير را درمان كنيد. اغلب اين كارها تنها درمان هاي لازم براي بواسير هستند.

دارو هاي موضعي را امتحان كنيد. از كرم ها و يا شياف هاي بدون نسخه مخصوص بواسير استفاده كنيد و يا از پد هاي بي حس كننده ي ويژه اين كار استفاده كنيد.

به طور منظم مقعد خود را به وسيله دوش آب گرم و يا وان آب گرم بخيسانيد. هر روز دو تا سه دفعه و هر دفعه 10 تا 15 دقيقه مقعد خود را در آب گرم (نه داغ) بخيسانيد. داشتن يك وان يا تشت كوچك در حمام ممكن است فكر خوبي باشد. اين گونه وان هاي كوچك را مي توانيد از لوازم پزشكي فروشي ها و يا فروشگاه هاي لوازم پلاستيكي تهيه فرماييد.

ناحيه مقعد خود را تميز نگه داريد. به صورت روزانه حمام كنيد (ترجيحا) و يا دوش بگيريد و پوست اطراف مقعد خود را به آرامي تميز كنيد. براي اين كار از صابون استفاده نكنيد زيرا كه صابون ممكن است مشكل شما را بدتر كند. از استفاده از دستمال هاي مرطوب و يا آغشته به الكل اجتناب كنيد. بعد از استحمام اين ناحيه را به آرامي خشك كنيد. براي اين كار مي توانيد از سشوار استفاده كنيد.

از دستمال توالت هاي خشك استفاده نكنيد. براي اين كار مي توانيد از دستمال هاي توالت مرطوب بدون رايحه و بدون الكل استفاده كنيد.

از سرما استفاده كنيد. كيسه آب يخ و يا بسته هاي يخ را براي از بين بردن ورم مقعد روي آن قرار دهيد. از گذاشتن يخ به صورت مستقيم بر روي پوست بپرهيزيد.

داروي هاي مسكن خوراكي را امتحان كنيد. شما مي توانيد براي تسكين موقتي درد بواسير از مسكن هاي بدون نسخه استفاده كنيد.

با اين روش هاي درماني خانگي اغلب در عرض يك هفته بواسير شما بر طرف مي شود. اگر بعد از يك هفته بهبود حاصل نشد به پزشك مراجعه كنيد. اگر درد و خونريزي شما شديد بود قبل از پايان يك هفته به پزشك مراجعه كنيد.

منبع: درمان بواسير


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ شهريور ۱۳۹۵ساعت: ۱۰:۰۶:۰۲ توسط:آرميتا زماني موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
طراحی سایت
طراحی سایت با برنامه نویسی اختصاصی
www.webcando.ir

تابلو سازی
خدمات تابلو سازی پرکاس
perkasco.com

درمان بواسیر
درمان بواسیر با آخرین متد
clinicdarman.com/بواسیر-هموروئید/درمان-بواسیر/

شبیه ساز پرواز
خرید تجهیزات پرواز و شبیه سازی
www.irfly.ir

درمان هموروئيد با لیزر
درمان بواسیر با لیزر و هموروئید
clinicdarman.com/بواسیر-و-هموروئید/جراحی-هموروئید/

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی و منزل چید فرم
www.chidform.com/

نمای چوب
ترمووود و چوب نمای شرکت بریج
www.bridgeco.ir/

شقاق چیست
همه چیز درباره شقاق
www.darmancolorectal.com/fissure

فیشر
همه چیز درباره فیشر
www.darmancolorectal.com/fissure


طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
www.webcando.ir/web-design/marketing-site-design.html