مشخصات بواسير

فيشر يا شقاق مقعد

فيشر به دو فرم حاد و مزمن ديده مي شود. فيشر حاد زماني است كه علايم طي يك ماه اخير شروع شده است و با درد شديد مقعد به خصوص در موقع اجابت مزاج شروع شده و زخم به صورت حاد است. درمان فرم حاد فيشر به صورت مراقبتي و سرپايي است. اكثراً با تغيير عادات غذايي و مصرف فيبر و سبزيجات و تنظيم عادات اجابت مزاج و استفاده از پمادهاي بي حس كننده درمان مي شود.


برچسب: شقاق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۰۳:۴۲:۲۷ توسط:آرميتا زماني موضوع:

بيماري كيست مويي و راه هاي درمان آن

نبود درد در جراحي با ليزر به صورتي كه بيمار از روز بعد از عمل مي تواند راحت بنشيند، اين در حالي است كه در جراحي معمولي بيمار به مدت چند هفته بايد در خانه بماند و از كار روزانه دوري كند.

در جراحي با ليزر احتياجي به پانسمان درون زخم و تراشيدن زخم نيست و از روز بعد بيمار قادر است حمام بگيرد و درون زخم را با آب و صابون بشويد در صورتي كه در جراحي معمولي پانسمان درون زخم و تراشيدن زخم لازم مي باشد.

ميزان بازگشت در هر دو شيوه جراحي و ليزر مساوي است و تقريبا  10% احتمال بازگشت است ولي اگر پس از جراحي با ليزر و بهبود زخم پوست قسمت عمل با ليزرهاي از بين برنده مو تابش بگيرد ميزان بازگشت به 2% تقليل مي يابد.

 

سفارش پس از عمل كيست مويي

بيماراني كه جراحي انجام داده اندد و پس از سلامتي مناسب  مي باشد كه هنگامي آن بافت ترميم شد از ليزرهاي از بين برنده بافت ريشه مو بهره بگيرند زيرا تا تعداد ريشه هاي مو در آن محل كمتر شود. اين يك مزيت ليزر است به همين دليل ما براي بيماران  خود پس از عمل جراحي هنگامي كه بهبود يافته اند چند جلسه با ليزرهايي كه بر روي ريشه مو و فوليكول مو اثر دارند به كار مي بريم، در نتيجه موي ديگري رشد نمي كند و احتمال بهبودي كه غالبا در جراحي 90% است به 95 تا 97% افزايش مي يابد.

متاسفانه اين بيماري شيوه پيشگيري ويژه و مخصوصي ندارد.


برچسب: كيست مويي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ تير ۱۳۹۵ساعت: ۰۳:۴۵:۰۷ توسط:آرميتا زماني موضوع:

درمان بواسير به وسيله ليزر

بواسير يا(هموروئيد ) چيست ؟

بواسير جمع كلمه باسور بوده ودر زبان انگليسي به آن هموروئيد نيز گفته ميشود .بواسير ها انواع مختلفي دارند وشامل بواسير داخلي ، خارجي و لخته اي تقسيم ميشوند .

 

بواسير هاي داخلي:

اينها جرئي از ساختمان طبيعي راست روده وابتداي كانال مقعد(ازحدود 6-3 سانتيمتري داخل مقعد ) بوده كه بصورت بالشتك هاي عروقي كوچك يا همان توده هاي زير مخاطي ضخيمي ، به تعداد سه عدد درساعات 3و7و11 قرار گرفته ودر حين زور زدن موقع اجابت مزاج ، جابه جاميشوند . وظيفه اصلي اين ها كمك در كنترل باد و مايع مدفوعي وهمچنين جهت تسهيل دفع ومراقبت ازمجراي مقعد در هنگام خروج مدفوع ميباشد.اما زمانيكه ابعاد آنها بدلايلي كه بعداٌ گفته خواهد شد ، بزرگتر ار حد معمول شده ويا اگر دچار خونريزي و يا التهاب ويا .. شوند آنگاه بايد مداخلات پزشكي صورت پذيرد.


برچسب: بواسير،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ تير ۱۳۹۵ساعت: ۰۳:۴۴:۱۸ توسط:آرميتا زماني موضوع:

درمان كيست مويي با روش هاي جراحي

 علايم كيست‌ هاي مويي شامل درد، تورم، آبسه و عفونت است. كيست‌ هاي مويي ممكن است به سرعت و ظرف چند روز اتفاق بيفتند و سبب بروز مشكلات طولاني ‌مدت شوند. در صورتي كه افراد هيچ‌ دردي نداشتند، توصيه مي ‌شود كه منطقه مبتلا شده به آرامي ‌از مو تراشيده شود و اين سطح كاملا تميز شده و بعد از شستشو، خشك شود اما در صورت بروز علامت شديد و عفونت حاد لازم به جراحي اورژانس و خارج كردن عفونت از آبسه است. اين كار در بيمارستان انجام مي ‌شود و لازم است روزانه پانسمان آن تعويض شود اما گاهي اين كيست‌ ها بعد از جراحي مجددا باز مي ‌گردند و به قولي مزمن مي ‌شوند. بسته به وضعيت كيست ‌هاي مويي ممكن است چند عمل لازم باشد يا درمان به مدت چند هفته يا حتي چند ماه ضروري باشد. بيشتر بيماران هنگامي ‌مراجعه مي ‌كنند كه مو وارد بدن شده و يك عفونت موضعي ايجاد كرده و به فوليكوليت تبديل شده و بعد از آن به مرور زمان به‌ صورت يك آبسه درآمده كه موجب درد و ايجاد توده مي ‌گردد.


برچسب: كيست مويي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ تير ۱۳۹۵ساعت: ۰۱:۱۱:۳۶ توسط:آرميتا زماني موضوع:

درمان بواسير چگونه است ؟

هيچ كس، به غير از يك متخصص روده و مقعد، دوست ندارد در مورد بواسير صحبت كند. اطلاعات كمي در مورد اين بيماري در ميان عموم وجود دارد، و از طريق رسانه هاي گروهي نيز اطلاعات كمي ارائه مي شود، از اينرو افراد معمولاً تصور مي كنند كه اين بيماري جزء بيماري هاي نادر است. درصورتي كه برخلاف اين تصور، افراد بسيار زيادي به آن مبتلا مي شود. برطبق تحقيقاتي كه در سال ۱۹۹۱ بر اين بيماري انجام گرفت، مشخص شد كه حدود ۱۰۰ ميليون امريكايي به آن مبتلا هستند.
 


برچسب: بواسير،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ تير ۱۳۹۵ساعت: ۱۲:۲۱:۲۲ توسط:آرميتا زماني موضوع:

علت هاي بيماري كيست مويي

علت كيست مويي داراي مولفه هاي متنوعي است كه اصلي ترين آن مولفه ژنتيك مي باشد و برخي اوقات بيماري در چند فرزند يك خانواده و يا پدر و فرزند ديده شده است. 


برچسب: كيست مويي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ تير ۱۳۹۵ساعت: ۰۴:۰۳:۴۳ توسط:آرميتا زماني موضوع:

درمان بواسير در خانه

چند روزي است دچار بيماري بواسير خارجي شدم در صورت امكان راه حل هاي درمان بيماري از طريق دارو و درمان هاي خانگي و گياهي را معرفي نماييد .


برچسب: بواسير،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ تير ۱۳۹۵ساعت: ۰۳:۴۶:۴۲ توسط:آرميتا زماني موضوع:

تئوري هاي مطرح در ارتباط با علت گسترش بواسيرها

 
1- اتساع غير عادي وريد هاي هموروئيدال داخلي كه از شاخه هاي وريد هاي هموروئيدال مياني و فوقاني منشا ميگيرند.

2- ديستانسيون غير عادي آناستموزهاي شرياني و وريدي كه در همان محل بالشتكهاي مقعدي مي باشند.

3- جا به جا شدن بالشتك هاي مقعدي به طرف پايين ويا پرولاپس آنها.


4- تخريب سيستم بافت همبندي حمايت كننده ي بالشتك هاي مقعدي درمان بواسير .

 


برچسب: بواسير،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ تير ۱۳۹۵ساعت: ۱۲:۱۲:۵۲ توسط:آرميتا زماني موضوع:

آيا بيماري كيست پيلونيدال فقط مخصوص مرد ها هست ؟

 شايد اگه به خيلي از كتب طبي قديمي مراجعه كنيد متوجه ميشيد كه نوشته اين بيماري فقط مال مرد ها هست. يك خانم آمريكائي هست كه سالها اين بيماري رو داشته و به خاطر مسئله خجالت نتونسته به پزشك مراجعه كنه.. ظاهرا جراح خانم دور و برش كم بوده. اون خانم ميگه كه تعدا د خانمهائي كه اين مشكل رو دارن كم نيست و اختلافشون با مردها زياد نيست.او خانم ميگه كه بسيارياز مراجعه كنندگان سايتش رو خانمها تشكيل ميدن.از طرف ديگه اگه با جراحاني كه با اين بيماران سروكار دارن صحبت كنيد .. ميگن كه تعداد بيمار خانم حتي مساوي بيماران مرد هست.به نظر اون چون در طي 30 سال گذشته جامعه آمريكا بيشتر صنعتي شده.. 

 


برچسب: كيست مويي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ تير ۱۳۹۵ساعت: ۰۱:۰۹:۰۶ توسط:آرميتا زماني موضوع:

حتمآ بخوانيد هموروئيد چيست

بواسير و شقاق چيست؟  از شايع‌ترين عللي كه بيماران، به نام بواسير مراجعه مي‌نمايند ه‌مان: ۱- شقاق يا فيشر و ۲- بواسير داخلي مي‌باشد: 

۱- شقاق يا فيشر (سوزش و درد و..): شقاق چيست؟ شقاق نام عربي و فيشر نام انگليسي آن و ترك يا چاك خوردگي نام فارسي آن مي‌باشد كه در واقع‌‌ همان زخم شدن لبه داخلي مقعد مي‌باشد. از علل مهم آن عبارتند از: خروج سخت مدفوع خشك، عدم مصرف فيبر و آب كافي، مصرف بعضي از دارو‌ها، يبوست، زور زدن در هنگام دفع مدفوع، وجود استرس، و... 

 


برچسب: بواسير،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ تير ۱۳۹۵ساعت: ۰۱:۰۸:۰۸ توسط:آرميتا زماني موضوع:

طراحی سایت
طراحی سایت با برنامه نویسی اختصاصی
www.webcando.ir

تابلو سازی
خدمات تابلو سازی پرکاس
perkasco.com

درمان بواسیر
درمان بواسیر با آخرین متد
clinicdarman.com/بواسیر-هموروئید/درمان-بواسیر/

شبیه ساز پرواز
خرید تجهیزات پرواز و شبیه سازی
www.irfly.ir

درمان هموروئيد با لیزر
درمان بواسیر با لیزر و هموروئید
clinicdarman.com/بواسیر-و-هموروئید/جراحی-هموروئید/

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی و منزل چید فرم
www.chidform.com/

نمای چوب
ترمووود و چوب نمای شرکت بریج
www.bridgeco.ir/

شقاق چیست
همه چیز درباره شقاق
www.darmancolorectal.com/fissure

فیشر
همه چیز درباره فیشر
www.darmancolorectal.com/fissure


طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
www.webcando.ir/web-design/marketing-site-design.html